Skip to content Skip to footer

Salty Enerji Sürdürülebilir Enerji Depolama Çözümleri:

Salty Enerji , üretmiş olduğu bataryalar sayesinde mikro şebeke , ağır iş makineleri, kesintisiz güç kaynakları (UPS) ve veri merkezleri için sürdürülebilir enerji depolama çözümleri sunarak geleceğin enerji depolama ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi yaklaşımlar sunar. Bu çözümler, çevreci ve güvenilir sodyum bataryaları ile öne çıkar.

Mikro Şebeke

Salty, mikro şebeke sistemlerinde sürdürülebilir enerji depolama çözümleriyle geleceğin enerji gereksinimlerine yenilikçi ve güvenilir bir yaklaşım getirir.

01
Sorun:
Yüksek Maliyetli Depolama
Günümüzde yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilen enerjinin depolanması için kullanılacak bataryalar yüksek maliyetleri sebebi ile tercih edilmemektedir.
01
Salty Çözümü:
Salty, üretmiş olduğu sodyum iyon bataryaları sayesinde mikro şebekelerden elde edilen enerjinin depolanma ihtiyacını düşük maliyetli bataryaları ile çözmeyi hedeflemektedir.
02
Sorun:
Kısa Batarya
Ömrü
Yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilen enerjinin depolanmasında kullanılan bataryaların zaman içerisinde kapasitelerinin azalması bataryanın ömrünün kısalması anlamına gelmektedir.
02
Salty Çözümü:
Salty, üretmiş olduğu sodyum iyon bataryaları sayesinde batarya ömrünün kullanılmadığı süre boyunca azalmasının önüne geçmektedir.
03
Sorun:
Talepleri karşılanamaması
Elektrikli araçlar olan talep yüzünden Dünya geleninde batarya tiplerine olan talep artmaktadır. Bu durumda mikro şebeke için kullanılabilecek batarya miktarı talebi karşılamamaktadır.
03
Salty Çözümü:
Salty, bataryalarında yaygın bir element olan sodyum kullandığı için oluşan talebi kolay ve ucuz bir şekilde karşılayabilmektedir.

Mikro Şebeke

Salty, mikro şebeke sistemlerinde sürdürülebilir enerji depolama çözümleriyle geleceğin enerji gereksinimlerine yenilikçi ve güvenilir bir yaklaşım getirir.

Ağır iş makineleri ve forkliftler

01
Sorun:
Bataryaların Araçlarda Oluşturduğu Risk
Forklift ve ağır iş makinelerinde kullanılan kurşun asit ve lityum iyon bataryalar içerik olarak bulundurdukları asit ve organik solventler sebebi ile yanma/patlama riski taşımaktadırlar.
01
Salty Çözümü:
Salty, üretmiş olduğu sodyum iyon bataryalarda tuzlu su kullanmaktadır. Bu sayede forklift ve ağır iş makinelerinde herhangi bir yanma/patlama riski oluşturmamaktadır.
02
Sorun:
Düşük
Döngü
Sayısı
Forkliftlerin ve diğer ağır iş araçlarının sık kullanılması ve kullanılan bataryaların döngü sayısının düşük olması sebebi ile uzun ömürlü olmaması.
02
Salty Çözümü:
Salty, kullanmış olduğu yeni batarya teknolojisi ile rakipleri ile kıyaslandığında 2-3 kat daha fazla döngü sayısına sahiptir.
03
Sorun:
Ağırlık
Miktarı
Forklift ve ağır iş makinelerinde kullanılan bataryaların yeteri kadar ağır olmamaları sebebi ile araç ağırlığını arttırmak için ekstra kurşun plakalar kullanılmaktadır.
01
Salty Çözümü:
Salty ’nin üretmiş olduğu sodyum iyon bataryaları rakipleri ile karşılaştırıldığında 1.5-2 kat daha ağır olması sebebi ile araç ağırlığını arttır arak aracın kütle dengesini sağlamak için ekstra bir maliyet oluşturmamaktadır.

UPS ve Veri merkezleri

01
Sorun:
Güvenlik
Problemi
UPS ve veri merkezlerinde kullanılan yedek enerji kaynağı olarak kullanılan bataryaların sisteme verebilecekleri zarar sebebi ile konumlandırılabilecekleri alanlar sınırlıdır.
01
Salty Çözümü:
Salty tuzlu su bataryaları kullanım sırasında herhangi bir risk barındırmadığı için UPS ve veri merkezlerinin konumlandırılabilecekleri alanlar esneklik kazanmaktadır.
02
Sorun:
Yetersiz Batarya Kullanım Süresi
Veri merkezleri ve UPS sistemlerinde kullanılan lityum iyon bataryaların kullanım sürelerinin ve döngü sayılarının düşük olması sebebi ile düzenli aralıklarla değiştirilmeleri gerekmektedir.
02
Salty Çözümü:
Salty, geliştirmiş olduğu tuzlu su batarya teknolojisi ile yüksek döngü sayısı ve kullanım ömrü ile veri merkezleri ve UPS sistemlerinin bakım ve yenileme masraflarını azaltmaktadır.
03
Sorun:
Karbon
Salımı
Veri merkezleri ve UPS sistemlerinde yaygın olarak kullanılan jeneratör sistemleri, fosil yakıtlar sebebi ile karbon salınımını arttırmakta ve Paris İklim Anlaşmasına uyulmasına engel teşkil etmektedir.
03
Salty Çözümü:
Salty üretmiş olduğu bataryalar ile karbon salınımını azaltmayı hedefleyen, çevreye duyarlı ve Paris İklim Anlaşmasının maddelerini yerine getiren bir çözüm sunmaktadır.

UPS ve Veri merkezleri

Subscribe for the updates!

[mc4wp_form id="461" element_id="style-11"]